Single blog post

Ajujahil osaleb põnev projekt “Ajapaik”

(Kaupo eessõna) Tänase loo kirjutab OKIA programmeerija Tarmo, kes osaleb Ajujahi tiimis, mis arendab ülipõnevat lahendust “Ajapaik”. Lihtsustatult: Ajapaik võimaldab vaadata X asukohas tehtud vanu pilte kaardi toel. Valmimas on ka mobiilirakendused. Ise mõtlen, et kas see oleks koht, kus ka riik võiks asjale tõsisemalt mõelda? Sest idee on ju super.

Ajapaik

Ametilt olen OKIA’s programmeerija, aga üheks minu suureks hobiks on fotograafia. Alustasin niisama tänava-, linna- või loodusvaadete pildistamisega, aga üsna pea hakkasin pildistama kohti, mille puhul aimasin, et mõne aja pärast ei pruugi need vaated enam samasugused välja näha. 2011. a veebruaris loodi avalike teenuste teemalisel Garage48 hackatonil minu huviga haakuv veebikeskkond Ajapaik.ee ning tänaseks olen ka mina selle keskkonna arendusega seotud.

Ajapaiga algus

Ajapaik.ee esimese versiooni lõi 48 tunniga meeskond, kes leidis, et on mõtet teha platvorm, kus kasutajad aitaksid digiteeritud ajaloolistele fotodele leida täpsed pilistamise koha koordinaadid.

Selleks, et see oleks kasutajatele põnevam, lahendati sellise info kogumine mängu vormis. Kõike plaanitut ühe nädalavahetusega ei jõutud teoks teha ja ülepildistuste lisamine tehti juurde paar kuud hiljem ühe arenduslaupäevaku raames.

Nii tekkiski mul võimalus, pärast paari pikka jalutuskäiku vanalinnas, laadida lehele üles ligi 60 ajaloolise foto ülepildistused.

enne-ja-parast

Mobiilirakendused on töös

Siis jäi Ajapaiga areng rohkem kui aastaks soiku. Ent 2012. a sügisel õnnestus mul Ajapaiga idee autorit Vahurit veenda uuesti Garage48-le minema, mis seekord oli pealegi mobiilirakendustele pühendatud. Saime oktoobris nädalavahetusega tööle kolme erineva platformi (iPhone, Android, Windows Phone) native rakendused. Kahjuks nad veel nii viimistletud ei ole, et nad päris avalikud võiksid olla. Aga kui mõnda arendajat asi huvitab, siis võib kampa lüüa, sest sügisene meeskond otsustas valida avatud koodi ja Ajapaiga mobiilirakenduste lähtekoodi leiab GitHubist.

ajapaik

Ajujaht ja edasised plaanid

Aasta lõpus esitasime oma idee ka Ajujahi konkursile, mille esimest telesaadet võib juba sellel reedel (8. märtsil) kell 21:40 näha ETVst. Samal ajal hakkasime edasi arendama ka Ajapaik.ee uut veebiversiooni arenduslaupäevakute vormis. Esimeseks ülesandeks oli lisada võimalus jagada ja kommenteerida Ajapaika üles laetud fotosid. See eesmärk täitus eelmisel nädalavahetusel, kui panime üles viimaste kuude arendustöö tulemused.

ajujaht

Igatahes loodame, et saab olema põnev ning ootame ka heade lugejate toetust :)

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!