Single blog post

{Disainisahtel} Inspiratsioon fotograafiast – maastikud

Disainisahtel

Selle artikli avaldamishetkel oleme OKIA tiimiga kõik puhkusel ja ilmselt nii mõnigi meist pruugib ohtralt oma fotokaamerat. Kui hiljuti kirjutasin keskkonna olulisusest loovtöös, siis seekord toon näitena hobid: OKIAs on 6 kutti (lisaks mitmed Tankis) kes tõsisemalt fotograafiaga tegelevad. Kes sahtlisse, kes ka avalikult, näiteks Kristo, Mikko ja autor. Küllap on mingi magnet, mis sarnaseid inimesi kokku tõmbab.

Artikli eesmärk on jagada kuldaväärt kraami, olla esteetikast inspireeriv ja teritada vaataja vaimu. Kuna artikli autor ehk mina ise olen sulnis hobimaastikufotograaf on ka allolevad lemmikud peamiselt sellest zhanrist. Oled lahkesti palutud väärt linke alla kommentaariumisse lisama.

10 maastikufotograafia veebigaleriid laiast maailmast

David Burdeny
Maastikufotograaf David Burdeny on üks minu isiklikke lemmikuid olnud juba pikemat aega, eriti tema Antarktika ja Aasia seeriad.

David Burdeny

 
Josef Hoflehner

Nii Josef kui järgmine Michael on heaks jätkuks eelmisele. Kusjuures IKEA's müüakse kenasti raamituna Josefi paari pilti, hinnaks alla 20 euro.

Josef Hoflehner

 
Michael Kenna
Kuulus Michael Kenna on selline… ajatu, igavikuline. Tema pilte iseloomustab tihti ülipikk särikasutus, ka tundidesse ulatuvana, filmikaameraga. Üks seeria on tal lausa õõvastav – tuumaelektrijaamad

Michael Kenna

 
TimeCatcher.com
Vahepeal midagi sootuks teistsugust, rõhutatult värvilist ja maalilist. 9 kutti üle maailma koondusid ühe veebibrändi alla ja näitavad oma parimaid oskusi maastikufotograafias. Lihtne, peenutsemata ilu.

timecatcher.com

 
Michael Levin

Seda fotograafi tean veidi vähem, aga tema käekiri on meeldiv. Kõiki neid pilte tahaks muidugi suuremalt vaadelda.

Michael Levin

 
Alari Kivisaar

Kunagi tuli mulle üllatusena, et selsamal raadiolobamokal Alaril on nii hea fotosilm. Ta on arenenud väga kiiresti Eesti üheks tipp-maastikupiltnikuks. Viimasel ajal käib ta ka "suurte kahuritega" linde pildistamas. Alari trumbiks on ka vinged panoraamid. Alaril on ka teine sait, kellade-viledega alarikivisaar.com

Alari Kivisaar

 
Tõnis Tuuga
Kui juba jutt kodumaistele tegijatele läks siis Tõnis on hea näide, et noorus ei ole hukas. Eesti maastikufotograafia on üldse kõvasti arenenud ja pealekasvu saanud, näeb seda kasvõi looduspilt.ee või fotokala.ee maastikufotode edetabelist. 

Tõnis Tuuga

 
Michel Rajkovic

Veel üks autor kellest ma suurt midagi ei tea ja kelle käekiri meenutab paljuski neidsamu pikasärimustvalgeid, aga tema pildid on kuidagi eriti hoolikalt sätitud ja viimistletud. Kaadris on reeglina ka midagi inimkätega tehtut.

Michel Rajkovic

 
lightharmony.com
Kui sulle meeldis timecatcher.com meeldib ka see. Punt maastikupiltnikke Tšehhist, Slovakkiast, Kanadast, USA'st ja mujalt.

lightharmony.com

 
photo.net landscapes

Viimasena viide suure tuntud fotosaidi photo.net maastikukategooria paremikule.

photo.net

PS. Artiklile on plaanis teha järg, mõnel muul fototeemal.

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!