Single blog post

{Disainisahtel} Inspireeriv iPad – Flipboard

Alustan artikliteseeriat iPadi-sõpradele. Kui hiljuti sõber Facebookis uuris, kas osta uus iPhone (vana olemas) või iPad 2, siis vastasin, et kui peaksin emmast-kummast loobuma, siis oleks see iPhone. Kasutan 99% kodusest "arvutiajast" täna iPadi, minu iPhone'st sai suhtkoht taas telefon, kui iPad 2 majja tuli. Võrratu riistapuu, soovitan südamest. Müüakse igal pool, Euronicsis, Elionis jm, hind 500 € kanti.

Vähe sellest, et tegu on suurepärase riistvaraga, on asja võluks lõpuks ikkagi rakendused. Mitmed sõbrad on öelnud, et nad ei orienteeru selles rakendustemaailmas. Kuna mina neid teemasid jälgin, teengi artikliseeria inspireerivatest iPadi rakendustest. 

Alustuseks minu jaoks üks ägedamaid nn. must have rakendusi Flipboard, mida isiklikult iga päev kasutan, järgmine kord aga juba korraga terved teemad – fotograafia, muusika, inspiratsioonirakendused jne, igast teemast mitu pärli. Ahjaa, kuna paluti, siis väikestele lastele mõeldud rakendustest ka üks boonuslugu :)

Flipboard

Lae tasuta Flipboard oma iPadi / iPhone siit

Flipboard on üks USA startup, mis on korralikult rahastatud (kümneid miljoneid dollareid) ning mis tegeleb uudiste ja huvitavate artiklite täiesti uudse serveerimisviisiga. Ja superkaunilt. Loodan, et just selline layout (mille vahele pannaks ekraanisuuruseid kaunilt kujundatud reklaame, mis on täiesti okei) on tuleviku uudisportaalide eeskujuks. Tänane seis ajab teadupärast nutu peale, eriti Eesti saitidel.

Flipboard sisaldab erinevaid kanaleid (mitusada valikut – uudised, tehnoloogia, kunst, disain jne jne) mida saad enda äranägemise järgi häälestada. Pakungi mõned inspireerivamad kanalid välja all piltidel, mida ise jälgin nn põhivaates. Lisaks oskab ta kuvada ilusa ajakirjaliku layoudiga su Facebooki seina, Twitteri voogu ning Google Readerit

Kui veidi kavalust kasutada, võid enamvähem suvalise urli otsingusse panna ja kui RSS on sellel urlil olemas, oskab ta reeglina sellest ka oma ajakirjaformaadi tekitada. Kahju, et ÜKSKI kodumaine uudistesait ei anna RSS-voos kaasa pilte, mis tähendab, et ma ei saa (taha) neid sedasi tarbida. Aga võiks. Kes teeb esimesena ära? Olen kohe valmis ka heaks eeskujuks tooma :)

Kanalisoovitusi

Nüüd mõned kanalitest, mida ise jälgin. Leiad need, kui lööd nime Flipboardis otsingusse, punase sildi alt paremalt ülevalt. Kui sa tead midagi head juurde soovitada, on kommentaarium allpool tänulikult ootel.

Muidugi on häid kanaleid veel palju, nii kunsti, muusika kui näiteks pakendidisaini kohta. Leiad need tegelikult ise kataloogist, kui vähegi huvi on.

Hilisemas artiklis pakun Flipboardile ka mitu lahedat alternatiivi. Veidi teise suunitluse ja kasutajaliidesega.

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!