Single blog post

{Disainisahtel} Inspireeriv iPad – lahedad muusikapleierid

See artikkel on osa seeriast (seeria kõik artiklid siin), mis aitab leida sinu iPadile lahedaid inspireerivaid rakendusi. 

Vanasti oli ikka nii, et kuulasid tihti seda mis kätte sattus. Said vinüüli või kasseti, lindistasid raadiost vms. Aga see kõik oli suhteliselt staatiline ja piiratud. Internet hakkas seda muutma, aga samuti suhteliselt kaootiliselt. Täna on näiteks iPadi jaoks hulk rakendusi, mis sinu maitse-eelistusest aitavad uusi huvitavaid artiste leida. Nõrkemiseni. Koos piltide, videote jms-ga. Nendest tänane post räägibki. Eriti meeldivad on ägeda kasutajaliidesega rakendused.

Siia algusesse screenshot minu muusikapleierite kaustast. Enamik nendest on tasuta või nii odavad, et nende peale kulutamine on sama mis jäätise ostmine. Kahjuks on ka mitmeid neid rakendusi, mida Eesti kasutajad laadida ei saa, aga mitte allolevate hulgas.

Music Mine

Download here. Tasuta. Music Mine on üks minu lemmikuid – USA raadiokanali KCRW rakendus, mis laheda kasutajaliidesega aitab sul avastada uut huvitavat musa. Valik uueneb pidevalt.

Aweditorium

Download here. Free. Sarnane eelmisele, põhiliselt indie-muusikat mängiv rakendus, mis kuvab sulle ka infot mängiva artisti kohta või isegi laulusõnu, kui on parajasti.

SoundCloud

Download here. Free. SoundCloud on koht, kuhu rahvas oma audiokraami üles laeb. Üha enam kasutavad seda ka artistid ise. Lõpmatu auk, kust otsida ja avastada, mõnusa kasutajaliidesega.

SoundHound

Download here. Free (7$ reklaamivaba versioon)SoundHound'i peamine eesmärk on tuvastada ruumis kõlava muusika nimi ja autor (kuulab mikrofoniga ja otsib üle veebi kiirelt vaste). Eesti muusikat asi küll väga hästi ei tuvasta. Muidugi on sellest eelkõige abi iPhone puhul, mis on sul pidevalt taskus. Asja saab kenasti iPad/iPhone abil sünkroniseerida, nii et ööklubis tuvastatud lahe muusikapala on sul hiljem kenasti ka iPadis täies hiilguses ootel. Alternatiivne rakendus on Shazam.

TuneIn Radio

Download: Free / Pro 0.99$ (salvestusvõimalusega). 40 000+ tasuta veebiraadiokanalit, otsisõna, riikide või muusikastiili alusel, nende hulgas kodumaised. Lisaks on Tunein'il olemas ka tavalisele arvutile mõeldud veebiversioon. Alternatiiviks on tasuta rad.io.

Discovr Music

Download here. 2.99$. See on kõige omanäolisema kasutajaliidesega muusika avastamise rakendus, mida olen näinud. Otsid mõnda oma lemmikartisti ning see pakub sulle sarnaseid, iga mumm omakorda pakub tollele sarnaseid. Tekib selline võrgustik. Topeltvajutus mummul aga avab selle artisti tutvustuse, videod ja muusikakuulamise võimaluse. Kahjuks küll paljud preview-lood ei mängi Eestis, küll aga enamik videosid. Muide sarnane asi on ka rakendustele, Discovr Apps.

Shuffler.FM

Download here. Free. Mõnusa klaari kasutajaliidesega rakendus, mis otsib sadadest muusikateemalistest blogidest stiilide kaupa välja uut ja huvitavat musa, moodustades sellest sulle niinimetatud muusikaajakirja. Lemmikud saad lisada lemmiklisti. Võimaldab mängida ka Airplay kaudu muusikakeskusesse. Asjast on olemas ka veebiversioon tavalisele arvutile.

Music Hunter

Download here. Free. Veel üks mõnusa kasutajaliidesega muusikaavastamise rakendus. Siin on eriti mõnus loogika – valid muusikastiili ja meeleolnu, näiteks Indie ja Fast. Lemmikud saad kausta lisada ja leitud muusikat ka otse osta või fesarisse sheerida.

Groovebug

Download here. Free. Ikka sama idee – otsid mõnda artisti (või vaatad neid, kelle muusikat on sul iPadi laetud), leiad tema kohta muusikat, mida ette mängida, videod, lisainfo ja sarnased artistid. Kena kasutajaliides. Video on küll vähe vanema versiooni kohta.

MusicTandem

Download here. 1.99$. Sisestad märgusõna ja sellest genereeritakse sulle muusikakanal. Lülitad sisse "Songs by Similar Artists" ja lisatakse mängulisti ka need. Taas üks mõnusa kasutajaliidesega nii tuttava kui uue muusika kuulamise rakendus.

AUPEO!

Download here. Free. Veidi tuunitud omadustega pro versioon (kuumaksega) on ka olemas. Selle rakenduse kasutajaliides erineb teistest päris korralikult ja näeb kena välja, samas on natuke segane kasutada. Ka siin saad valida stiili, meeleolu ja mängida ette musa, lisada lemmikutesse, sheerida, osta. Sellest on kõikvõimalikud versiooni – Android, iPhone, iPad ja ka tavalisele arvutile.

Pocket Hipster

Download here. Free. Väga omapärase sissejuhatusega rakendus, kus tegelaskuju vaatab su iPadis olevat muusikavalikut ja teeb sellest sarnasekõlalise listi teistest artistidest. Julge idee igatahes. Miinuseks asjaolu, et lugusid kuuleb vaid ~ 60 sek preview'na. Kuna iPadi videot ei leidnudki, on see iPhone oma.

Ongi kõik praeguseks, järgmine kord midagi silmadele. Kui tead midagi huvitavat lisada, kommentaarium allpool avatud. Tuleb neid ju pidevalt juurde.

Kui meeldis, soovita ka sõpradele, nupp selleks on olemas siinsamas all :)

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Oleme digiagentuur Telliskivi Loomelinnakus, millel on kindlad disaini- ja arendusteadmised. Ehitame valmis veebisaite, mobiilirakendusi ja arendame veebipõhiseid äriteenuseid.

Võtta ühendust