Single blog post

{Disainisahtel} Inspireeriv töökeskkond (osa 6)

Disainisahtel(Kaupo) Me oleme avaldanud juba 5 artiklit teemal "Inspireeriv töökeskkond". Alloleva kuuenda artikli kirjutas meile Maria Laanelepp disainistuudiost Mikser, juttu-pilte Tartu Loomemajanduskeskusest kui inspireerivast töökeskkonnast.

Siin on ikka kirjutatud lahedatest kontoritest, aga enamasti on need olnud suurte ja edukate firmade tööpinnad. Selles artiklis on kõige suurem kontor napilt 30-ruutmeetrine, maksimaalselt neli inimest ettevõttes ja sisustusele mõeldud eelarved üsna olematud.

(kõik pildid lähevad peale klikates suuremaks)

Sel nädalal tähistab oma kolmandat sünnipäeva Tartu loomemajanduskeskus (lmk.ee). Tegemist on loovettevõtjatele mõeldud inkubaatoriga, kus pesitsevad mitmed lahedad noored firmad. Tegelikult ongi see lugu pigem tervest keskkonnast, kui üksikutest kontoritest. Kolm aastat tagasi avati esimene hoone, kuhu mahtus tööle 8 ettevõtet. Nüüdseks on renoveeritud veel kaks ajaloolist hoonet Karlova ja kesklinna piiril, mis koos pargialaga moodustavad noortele ettevõtjatele  suurepärase keskkonna. Kokku on kompleksis ruumi umbes 40 firmale.

Kõiki pilte näed siit.

MAJAD

Keskuse esimeseks hooneks oli 20 sajandi algusest pärit väärikas villa. 2011. aasta sügiseks renoveeriti umbes samal ajal ehitatud ja endale Sinise maja nime saanud hoone. Kolmas maja on pärit 1860 aastast ja valmis selle aasta märtsis. Majade taga on korrastatud väike armas roheala, kuhu plaanitakse ehitada skulptuuripark. Kahe esimese maja vahele jääb õueala, kus suviti on Spargli välikohvik ja toimuvad üritused.

Siin töötab meie parim nõuandja Juta. Ei ole ettevõtlusega seotud muret, mis sellest valgusküllasest kabinetist lahendust ei leia.

KOHVIK SPARGEL

Kohvik Spargel on üks Tartu mõnusamaid toidukohti. Super kokad, hea teenindus, hubane atmosfäär ja loomulikult suurepärane toit. Alati midagi head, nagu nad ise ütlevad. Võib öelda, et see on keskuse süda, kus kohtab lõuna paiku palju häid inimesi.

DISAINIMAJA POOD

Hedviga ja hulk tõeliselt stiilset eesti disaini.

TAJURUUM

Kolm särtsu täis maastikuarhitekti, üks sisekujundaja ja kaks koera.

MIKSER

Kaks graafilist disainerit ja fotograaf. Tartu mõnusaim reklaamistuudio.

Aga olgu kontorid nii inspireerivad, kui tahes, õige aura loovad siinsed inimesed. Ja oi kui hea on hommikul tööle tulla :)

Kõiki pilte näed siit.

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!