Single blog post

EKA koolitusel “Veebidisain” osalevad ka OKIA spetsialistid

Eesti Kunstiakadeemia Avatud Akadeemia korraldab 2013 esimeses pooles täienduskoolituse disaineritele (264 õppetundi), kes soovivad rohkem veebidisaini poole pöörduda. Näiteks tänased prindidisainerid. Need on paljuski erinevad maailmad. Peale EKA õppejõudude osalevad koolituses ka mitmed tippspetsialistid, neist 3 OKIA'st.

Räägitakse ja õpetatakse kogu protsessi – agentuuri töökorraldusest, idee ja lähteülesande leidmisest, disainist, kodeerimisest kuni päris tehnilise tööni välja. See on info, mida iga hea veebidisainer võiks minimaalselt teada, isegi kui ta hiljem näiteks tehnilise poolega kokku ei puutu.

OKIA inimeste rollid õppekavas on:

  • Kaupo – protsessist, agentuuri töökorraldusest, loovidee leidmisest
  • Carol – uuringud, prototüüpimine, UI/UX
  • Tauno – kodeerimine (HTML5/CSS, kuni semantikani välja)

Tauno on muide aastaid oma teemat õpetanud Tartu Kutsehariduskeskuses. Kuna õpetatakse isegi elementaartasemel programmeerimist, peaks koolituse läbinud disainer olema võimeline näiteks freelancerina iseseivalt veebi looma otsast lõpuni. Kindlasti saab ta aga paremini aru, kuidas see kõik sünnib ning laiendab oluliselt silmaringi. Enamik loenguid toimuvad arvutiklassis, mõned erinevates kohtades, näiteks OKIA kontoris.

Ehk kel huvi, siis info allpool ja täpsemalt viitel.

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!