Single blog post

Google Buzz – Google vastulöök Facebookile (video)

Google BuzzHetk tagasi kuulutati välja Gmaili laiendus Google Buzz – nende vastulöök Facebookile sotsiaalmeedia maailmas. Kaua on imestatud, miks Google ei panusta nii kuuma valdkonda ja seal kopitab neil vaid Orkut. Vaikselt on kõik aga oodanud midagi uut. Näis, kas see nüüd muutub. Uurime lähiajal asja lähemalt ja kui asi annab põhjust, kirjutame põhjalikumalt.

Google BuzzLühidalt öeldes on Buzz Gmaili täiendus. Ta võimaldab sarnast suhtlemist Facebookile, sinu kontaktideks/friendsideks on Google kontaktid. Saad Buzzi külge ühendada ka oma Twitteri, Picasa, Flickr või Google Readeri. Saab kommenteerida jms, nagu Facebookis. Saad panna end kaardile ja näha kõiki oma sõpru "chattimas" kaardil (kui kasutad Buzzi läbi GPS-ga mobiili).

Buzzi üks miinus on sama mis Waves – privaatsus ei ole seal selgelt tajutav. Kui vaatan telefonis praegu Buzzi näen nii Tallinnas, Riias, Helsinkis kui kõikjal maailmas kaardil rohkelt jutumulle, täiesti võõraid inimesi. Ma ei taha näha võõraid inimesi.

Skeptikud on skeptilised ning nimetavad Google sarnaseid käitumisi tõrjerefleksiks, mitte tõsiseks tulekuks. Seda just Facebookiga konkureerides.

Buzz tekib Gmaili tasapisi, kui sa seda veel ei näe – proovi mobiiliversiooni. Tõsi, asi on toores ja tõrges veel. Ja vähemalt mobiililahendus ilmselt toorusest johtuvalt üsna segase kasutajaliidesega.

Kas see on Google Wave kõrvale tõsisem tulek, ei tea. Võibolla integreerub Wave-tehnoloogia hoopis Buzzi. Selge on aga see, et sotsiaalmeedia on väga jõulises tähelepanus kogus maailmas, seda nii arendajate kui turundajate poolt.

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!