Single blog post

Google lansseeris uuenduse, mis muudab 90% otsinguid (video)

google-hummingbirdGoogle lansseeris ca 1 kuu tagasi oma otsingusüsteemi uuenduse "Hummingbird", mis väidetavalt mõjutab 90% otsinguid.

Tegu on viimase 3 aasta suurima täiendusega (tookord oli uuenduse nimeks "Caffeine"), mis pöörab palju tähelepanu kontekstile – semantikale – üritades ära aimata, mida sa tegelikult otsid, kuidas iganes seda sõnastades. Loodetavasti tähendab see ka seda, et SEO tuunimisse end ära unustanud turundajad ei pea enam kirjutama veebilehtede teksti selliselt, mis on suupärane eelkõige robotile, aga mitte inimesele, kes sinna lehele kohale jõuab. See on süvenev probleem, kodulehtede tekstid ja pealkirjad on kohati juba tobedad. 

Lisaks on selles uuenduses kõvasti tähelepanu pööratud ka hääljuhtimisele.

Seega tasub aeg-ajalt käia oma äri puudutavaid otsinguid testimas ning jälgida ka Google Analyticsist vastavaid skaalasid. Meie siin suuremaid võnkeid pole veel avastanud.

Siin üks huvitav Search Engine Landi küsimuste-vastuste stiilis artikkel Hummingbirdist.

Keda huvitab, siis siin üks ca tunnine Google Hangout video, kus asjatundjad semantilisest otsingust ja Google Hummingbirdist vestlevad.

Pilt: Reuters

Kommenteeri teemat Facebookis:

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!