Single blog post

5 min koolitus: kuidas kasutada oma veebis Google Maps Street View lahendust? (+ iPadi/iPhone juhend)

Google tuli välja kauaoodatud Street View lahendusega, see tähendab, et suur osa Eestist on nüüd üsna detailselt virtuaalsest autoaknast vaadeldav. Privaatsuse ja kuritegevuse küsimus on üks asja külg. Minu hinnangul annab see aga ka palju eeliseid. Näiteks maakondadele-valdadele oma vaatamisväärsuste apetiseerimiseks, turismiasutused, kinnisvarapakkumised jms paigad, mis asuvad kaunis kohas jne.

Kuidas kasutada Google Maps Street View ära oma veebis?

Näiteks üks võimalus on panna oma lehele nn. virtuaaltuurid täpselt õige koha, asendi ja suunaga.

  1. Mine Google Mapsi lehele, leia otsinguga või manuaalselt sind huvitav koht ja tõsta hiirega sellele "kollase mehikesega" ikoon.
  2. Liigu mööda teed nooli klikkides sobiva koha peale, pööra hiirega ette sobiv vaatenurk.
  3. Veebi lisamine käib sisuliselt samamoodi nagu Youtube videod. Ülevalt saad kätte "Embed in website" koodi, mis lisab "elusa vaate" otse su veebi. Kopeeri see kood oma kodulehe html-i. Saad ka urli (vaata näidistshotti, otsikasti all kirjaklambrikujuline ikoonike ja sealt avaneb url, eriti hea mõte on kohe ka "short url" klikata"), copy see url ja kasuta tekstides, meilides, pildigaleriides jms, kus on vaja viidata mõnele vaatele.
  4. Alt paremalt nurgast saad avada poole ekraani vaatesse ka kaardi, et asukoht oleks tajutavam. Ka selle jätab ta meelde urli sisse, kui seda copyd. Proovi, hästi lihtne.
  5. Sõltuvalt objektist võid teha terve galerii, näiteks maakonnad oma vaatamisväärsustest, turismiobjektid ümbruskonna parimatest paladest jms.

Näidised

Väike näide Sagadi mõisast, kus OKIA'ga ükskord mõnusalt aega veetsime :) Sagadi mõisas saab lausa siseringil "ringi jalutada".  See on nö elus, "embed code" näidis. 

Kliki ja lohista hiirega. Paremalt ülevalt nurgast saad fullscreeni.


Vaata suuremalt

Nüüd sama asi, aga veidi teise nurga alt ja koos kaardiga.


Vaata suuremalt

Lühendatud url seejuures on mõnus lühike, näiteks seesama pilt oli http://g.co/maps/gz7nb mida saab kenasti ka meiliga saata, turismipakkumistele, kohalesõidujuhenditele jne jne.

Street View töötab ka iPadis / iPhones / Androidis

iPadis ja nutimobiilides toimib Google Maps Street View, kuigi seda esmapilgul ei leia.

Ülalolev Sagadi kaart mobiilis QR koodiga. Kuna kasutasin lühendatud urli (http://g.co/maps/myygn), sai kood kena. Skänni seda koodi ja näiteks iPhones vajuta avanevale kollakale ikoonile:

  1. Ava iPad'i / iPhone'i või mõnda Android-telefoni (Androidis küll veidi teistmoodi, aga toimib) sisseehitatud Google Maps rakendus.
  2. Otsi otsinguga või vajuta sõrmega kohale nii kaua, kuni sinna kuku "mummuke". Või vali menüüst "Drop pin"
  3. Vajuta mummule näpuga ja kui selle koha peal on Street View võimalus olemas, on seal oranzh ikoonike, millele vajutades sisenedki Street View rezhiimi.

Viited

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!