Single blog post

Inimesed tahavad suhelda inimestega, mitte ettevõtetega

Sotsiaalmeedias turundamise puhul on äärmiselt oluline läbipaistvus. Siiski on märgata, et suurem osa sotsiaalmeediasse sisenevaid ettevõtteid jätavad NISSAN oxygen sensor
selle fakti kahe silma vahele ning varjuvad ettevõtte nime ja logo taha. Inimestele meeldib suhelda teiste inimestega, mitte näotute ettevõtetega.

Olukord välismaal

Välismaal on läbipaistvus sotsiaalmeedias üsna tavaline praktika:

  • Coca-Cola fännilehel, millel on üle 4 miljoni fänni, on ära toodud konto haldajad (vt pilt).
  • Zappos‘e Twitter’i konto on CEO pildi ja nimega.
  • Coca Cola Facebook adminsSkype’i Twitter’i konto puhul on välja toodud, et see on “100% robot” ja küsimuste puhul peaksid inimesed ühendust võtma Skype peablogija Peter’iga.
  • Ford Fiesta Twitter’i kontot haldab korraga mitu inimest, seega on ära toodud kõik inimesed ja ka viis, kuidas ära tunda, milline tweet on kelle kirjutatud.

Olukord Eestis

Estonian Air Twitter adminsVaatasin läbi enamuse Metrix Twitter’i ja Facebook’i edetabelist ja peab ütlema, et Eestis on seis üsna kehv. Twitter’is on mõned üksikud ettevõtted siiski inimesi välja toonud nagu näiteks Estonian Air (vt pilt), Dreamgrow, Konverentsid, Traindom, OKIA, Elion ja Turunduseliit.

Facebook’is on minuteada hetkel ainukesed OKIA, Fox Life’i Estonian Air’i ja Turunduseliidi fännilehed.

Tehniline pool

Inimeste väljatoomine Facebook’is ja Twitter’is on tehniliselt võrdlemisi lihtsad. Twitter’is on kaks võimalust: kas teha omale spetsiaalne taust (nt nagu Estonian Air) või kirjutada lihtsalt inimeste nimed Bio’sse.TOYOTA oxygen sensor

Facebook’is peab natuke rohkem vaeva nägema – kuidas seda teha, olen välja toonud oma blogis.

Kas tead Eestis veel mõnda ettevõtet, kelle sotsiaalmeedia profiilidel on välja toodud inimesed? kamidresses

**

Artikli autor Silver Hage on OKIA blogi kaasautor ning temalt tuleb põnevaid artikleid veel. Silver on üliõpilane, blogija, sotsiaalmeedia fanaatik. Kui tunned, et ka Sina haagiksid meie blogiga – võta ühendust kaupo ätt okia punkt ee cheap Cocktail Dresses

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!