Single blog post

Internetianonüümsus on OUT

InternetianonüümsusMa nüüd torisen natuke. Tänases reedeses jutunurgas räägin sellest, et anonüümne ärapanemine internetis on luuserite ning argpükside teema ja totaalselt OUT. Kas sina kommenteerid uudistesaitides anonüümselt nime "Tom", "m" või "Kalbassnik" nime all?

Leimi vastu

Mõni aeg tagasi üritas Delfi ja "co" projekti "leim.ee – leimivaba interneti eest!" abil olukorda teadvustada, aga nähes mis toimub pole see väga olulist mõju avaldanud, lausläbu domineerib kommentaariumites endiselt.

EPL on esimene au ja kiirtust vääriv eeskujunäitaja ning püüab seda läbu vähendada läbi ID-kaardiga sisselogimist nõudva süsteemi. Üsna selgelt on ka näha, et enamik inimesi pole selleks kas vaimselt või tehniliselt valmis, sest EPL-i kommentaariumis kõlavad üksikud hõiked.

Hetkel valitseb selgelt anarhia ning kahjuks manduv ajakirjandus, kelle põhitõmbenumbrid on stiilis "Grusiin hukkus olümpial, vaata pilte siit ja siit ja videot siit, täiendatud kell 13:11!!!", õhutab oma halva eeskujuga inimesi halvale teele.

Viimati lugesin kommentaare Best Marketingi blogist selle teema alt kus keegi "Endel Küte" ja "Kalbassnik" on kõvad kritiseerijad, aga endasse selgelt mitteuskuvad argpüksid, sest ei esine oma nime alt. "Endel Küte" – vähemasti Google sellist nime ei tunne. Väga vaimukas? Ei ole.

Kollane blogimine

Homer Simpson small brainTeine õudne nähtus on pead tõstev kollane blogimine. Kui varem igal teisel internetiturunduse koolitusel  räägiti blogimisest ja vahvast blog.tr.ee blogikataloogist kus kõik esilehele pürgisid, siis praegu olukorda vaadates domineerivad innod-ja-irjad jms saast mis on võrdne meeste poetaguse odekolonnijoomisega ning selles aurus vahutamisega. Konkreetselt Inno-irja pole küll anonüümsed, aga see indikeerib samas seda, et neil puudub viimanegi eneseväärikus ja hoolimine kui vaadata millist isegi "kolmandale beele" eeskujunäitavat läbu toodetakse. Noh, tegelikult on nad muidugi ära ostetud, aga see selleks. Nende loetavus on seejuures kahetsusväärselt suhteliselt kõrge, aga mingil imelisel moel elavad ka sellised nähtused nagu Nelli Teataja, Meie mees ja Võsapets.

Kollaseid blogijaid on veel ja rohkelt ning tähelepanu innustab neid üha enam takka. Päris jube vaatepilt ja kindlasti kirjutajate poolt vastutustundetu solgitootmine. Aga häda on selles, et jõuga neid selle juba mõjutada ei saa, juba tehniliselt on see sisuliselt võimatu. Ainus tõhus vahend nende vastu on ignoreerimine.

Mida teha saaks?

Ega siin muud võimalust polegi kui alustada eeskuju näitamisest. Võibolla tundub naiivne, aga see on asi mida igaüks teha saab. Rahva hulgas on paraku rohkelt lolle ja argpükse kelle vastu me ilma EPL-sarnaste radikaalsete vahentite ei saagi.

Connect with Facebook

Üks võimalus oleks "login" teha vähemvalus kui on seda ID kaart, näiteks Google Account või Facebook Connect kaudu. Usun, et see stabiliseeriks tunduvalt olukorda. Et seda teha peaks aga eeskuju näitama enamik suuri korraga. Selge see, et praegune meediaturu madalseis pole võib-olla parim aeg selliste asjade tegemiseks, aga moraalselt on aeg selleks ammu käes.

Teine võimalus on meie igaühe enda kätes: kui räägid, räägi enda nime alt. Kui tundub piinlik või ei soovi endast konkreetses kohas digitaalset jalajälge maha jätta – jäta seekord rääkimata. Nii lihtne ongi. Mine parem teatrisse või kuula head muusikat.

Ära unusta ka seda, et tegelikult on IGA kommentaari taga olev arvuti suht kiirelt tuvastatav kui keegi asja politseisse annab.

Mida sina arvad? Kas asi on lootusetu või… ?

 

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!