Single blog post

2 võimalust, kuidas Google’ile rohkem meeldida

Ei juhtu tihti, et Google annab teada, mida peaks veebilehel kindla peale muutma, saavutamaks otsitulemustes kõrgemat kohta. Viimase poole aasta jooksul on Google aga mitmeid kordi korrutanud, et kui teete nii, siis premeerime teid.

Peab neid kuulda võtma. Õnneks 2 all toodud soovitust on sellised, mille saate delegeerida veebiagentuurile või webmaster’ile, et olgu tehtud. Tõsi, mõlema töö eest tuleb maksta, ja mitte vähe.

 

Mobiilisõbralik veeb

Oh taevas, jälle see jutt! Teame-teame. Kui olete enda veebi sättinud ülesse Google Webmasters Tool’i kasutama, aga veel ei oma mobiilisõbralikku veebi, siis olete kindlasti saanud emaili, et hakkake liigutama. Ja neil on tõsi taga.

webmasters tool mobile friendly

Kohanduva (responsive) veebi vajalikkusest on räägitud ja kirjutatud päris ammu. Nüüdsed sammud maailma suurima otsimootori poolt näitavad, et see on tõesti oluline. Ehk olete otsingut nutiseadmetes tehes märganud, et osade veebide ette on otsingutulemuses mobile friendly lisatud. Taas selleks, et kasutaja teaks, millise veebiga on mugav toimetada väiksemas seadmes, millise veebiga mitte. Piltlikult öeldes näitab Google ette, missuguseid otsingutulemusi eelistada nutiseadmes.

Google mobile frirendly

Katsetage järele, kas olete mobiilisõbralik või mitte?

HTTPS

Peamiselt pangad ja suuremad epoed, kus tehakse veebimakseid, on aastaid HTTPSi krüpteeringut kasutanud, sest nii on olnud turvalisem. Mõnda aega on popid suured tegijad Facebook, Twitter, Google, Linkedin, Yahoo jt kogu oma liikluse läbi turvalise HTTPSi surunud. Nüüd peaksid niimoodi talitama kõik veebisaidid.

HTTPS

Eelmise aasta lõpust on Google lubanud, et kõik, kes aitavad kaasa Interneti turvaliseks muutmisele saavad preemiaks parema positsiooni Google otsingus. (OK, te ei tõuse esimeseks, aga olete algoritmi poolt mingitmoodi eelistatud.) Mida siis teha?

Kõige lihtsam on pöörduda enda veebimajutaja poole, sest nemad SSL sertifikaate müüvad. Hinnad kõiguvad vastavalt turvalisusele paarikümnest eurost tuhande euroni aastas. Võimalik, et teie veebihoiustamise kuutasu tõuseb, sest peate veebilehele võtma eraldi IP (kui teil juba pole). Tulevikus on võimalik ühele IPle mitut sertifikaati paigaldada.

Hoolitsege, et muudaksite oma töövahendites (Google Analytics, Webmasters Tools) domeeni ringi, ning et reklaamid viitaksid HTTPS’iga URLidele. (NB! Google Webmasters Tooli peate HTTPSi lehekülje uuesti lisama. Olemasolevat ei saa ringi muuta.)

Kontrollige, kui turvaliseks oma veebi saite?

HTTPS

Kriitika

  1. HTTPSiga läheb veeb aeglasemaks, sest liiklust tuleb lahti-kinni krüpteerida ja see kulutab aega. Google samas on öeldnud, et talle meeldivad kiired lehed?!
  2. HTTPSi peale kolides otsingumaht langeb, sest Google ei saa ise aru, et veeb on suunatud https’ile.
  3. Kohanduvat veebi on kõige rohkem vaja Google’ile, et ei peaks indekseerima mobiiliveebe ja lauaveebe eraldi.

Mis on teie kogemus, kes te juba olete turvalisel edastusprotokollil kohanduva veebiga? Tasus muudatus vaeva?

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!