Single blog post

5 min koolitus: kuidas panna kodulehele kaart? (Google Maps)

Kuidas lisada oma kodulehele/blogisse või saata meiliga võimalikult lihtsalt ja lihtne suumitav-liigutatav asukohakaart.

1. Mine aadressile maps.google.com ja logi ülalt sisse kui juba ei ole sisselogitud.

Google Maps

2. Kliki ülalt "My Maps", seejärel "Create new map".

Google Maps

3. Sisesta kaardi nimi ja määra, kas see tuleb ka avalikes otsingutes välja.

Google Maps

4. Pista kaardile infomumm(ud). Selleks vali kaardi ülaservast vastav tööriist, aseta mumm kaardile (nihuta vajadusel) ja kirjuta info. Seejärel vasakult "Done". Muidugi saab teha märksa rohkem kui vaid üks mumm (näiteks markeerida ala, kasutada ikoonina oma logo jne), aga seda saad juba ise katsetada. Samuti saab mummu lisada otsides – otsid ülevalt märksõna või aadressi ning otsitulemuse juures klikid "Save to…", kust valid mõne oma kaardi millele see mumm lisatakse või teed uue kaardi.

Google Maps

5. Lisa kaart kodulehele või saada sõbrale meilitsi/Skype/Messengeri kaudu link. Selleks kliki ülevalt paremal "Link", kodulehele lisamiseks on kõige parem valida "Customize and preview embedded map". Määra kaardi mõõdud, tsentreeri kaart sobivaks, suumi piisavalt lähedale või kaugele ja kopeeri alt HTML-kood. HTML koodi lisadki oma sisuhaldustarkvarasse kus sisestad oma veebi või blogisse tekste. Pane tähele: koodi lisamiseks pead sisestusakna lülitama "Source" või "HTML Mode" rezhiimi (sarnaselt lisatakse tavaliselt ka videod). Salvesta.

Kui soovid saata kaarti meiliga või Skype kaudu kopeeri paremalt ülevalt link aknast "Paste link in email or IM".

Google Maps

Selle näite tulemuseks on kodulehel selline kaardike:

View OKIA kontor in a larger map

See oli lihtsustatud viis kaardi lisamiseks oma kodulehele, keerulisematel puhkudel, kus ka näiteks andmebaasid mängus, kasutatakse juba vastavat Google Maps API platformi. Samuti võib otsida näiteks WordPressi adminpoolelt "Plugins" alt mõne vastava plugina millega kaarte otse WordPressi sees luua, aga see ei ole enam päris 5 minuti jutt. Üks lihtne WordPressi plugin on näiteks "MapPress".

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Oleme digiagentuur Telliskivi Loomelinnakus, millel on kindlad disaini- ja arendusteadmised. Ehitame valmis veebisaite, mobiilirakendusi ja arendame veebipõhiseid äriteenuseid.

Võtta ühendust