Single blog post

Kuum trend – asukohapõhised sotsiaalvõrgustikud

Foursquare location-based social networking iPhoneSotsiaalvõrgustikud tulevad veel lähemale – nüüd on sul võimalik vaadata kuskohas täpselt asuvad su sõbrad parasjagu laulupeol või milliseid restorane nad eelistavad. Tuntumad keskkonnad on Foursquare ja Gowalla. Ise katsetan Foursquare teenust, asjal on kindlasti veel arenemisruumi, aga enamvähem kasutatav. Sul on vaja selleks nutitelefoni (iPhone, mõni Android) millel on sisseehitatud GPS.

Mõte on esmapilgul ehmatav ja "haige" – kas tõesti kõik peavad teadma kuskohas ma parajasti viibin? Nii ja naa. Need keskkonnad ei ütle automaatselt kus sa asud vaid ainult siis kui teed nö. check-in'i – määrad ise vajutusega ära: ütle sõpradele, et "olen nüüd KUMU's ja siin on hetkel väga hea soome loodusfotograafide näitus".

Näiteks lähed sõbraga reede õhtul linna peale, teed Check-in'i pubisse kus istute ja vaatad ühtlasi kus teised semud parajasti on, võibolla kõrvalmajas. Väga sotsiaalne ja väga inimlik tegelikult. Samuti saad vaadata oma ümbruskonnas märgitud kohti ja kes sõpradest seal check-inne, millal ja kui palju tegi, kuidas kogemust kommenteeris (a la "Siin on väga hea praetud lest!"). See annab võimaluse avastada uusi põnevaid kohti, näiteks söögipaiku.

Lühike FourSquare tutvustusvideo:

On tark ja turvalisem sellistes asukohapõhistes keskkondades sõbraks määrata tõelised sõbrad mitte pooltuttavad või lausa võõrad nagu see tihti Facebookis kombeks.

Tõsi, asi on kohati veidi tüütu, sest nii mõnigi tegelane checkib end pidevalt igale poole sisse ning laseb selle info ka Facebooki/Twitterisse seinale, sellisel juhul on see pigem pealetükkiv info. Foursquare nimelt võimaldab leida paari klõpsuga üles kõik sõbrad Twitteris ja Facebookis kes on Fousquarega ühinenud ja need oma sealseteks semudeks määrata.

Foursquare

Natuke segane on ka oma privaatsuse tajumine – kes ikkagi täpselt näeb kus ma ennast "check-innisin", kas ikka ainult minu reaalsed sõbrad või veel keegi? Kusagil sai ka määrata, et ka võõrad võivad näha minu tegevusi. Brr, segane.

Ennustan asukohapõhistele sotsiaalvõrkudele suurt tulevikku, need saavad olema ilmselt kõigi suurte sotsiaalvõrgustike osa, juba on kuulda, et näiteks Facebook on ära ostnud mingi asukohapõhiseid lahendusi pakkuva ettevõtte. Kuna nutitelefonid on varsti ilmselt ainsad telefonid mida üldse osta saab on nende edu sisuliselt ette garanteeritud.

Nii et sõbrad, otsige mind – värskeltvaimustunut – Foursquarest üles :)

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!