Single blog post

Lugu sellest, kuidas 5 kunstnikku elasid ühes majas ja mis juhtus

Elasid kord 5 kunstnikku ühes majas, igaühel oma galeriike ja sissepääsu uks.

August ei pannud uksele siltigi üles, tegi nohisedes oma kunsti, põrnitses tühja galeriid ja vireles – keegi tulnud ega ei ostnud.

Tiit pani sildi üles ning käis linna peal lugusid rääkimas. See tõi talle galeriisse külastajaid, kes temasse rohkem või vähem kiindusid, aegajalt ikka läbi astusid. Ta sai seetõttu hästi hakkama oma rahaasjadega, lubas endale kultuurireise ja paremaid maalimistarbeid.

Kolmas, Juhan, pani uksele sildi, et siit saab tasuta suppi. See tõi tema maja täis inimesi, kes mäkerdasid ta põranda mustaks, kellel oli kõht tühi, aga kunstist polnud suurt lugu. Päeva lõpuks oli Juhanil endal ka kõht tühi.

Neljas mees Oskar proovis kõiki neid asju, aga kuna tal oli enesehinnangu probleem või tont teab mis, otsustas ta müüa oma loomingut väga odavalt. Ütleme nii, et hädapärased arved sai makstud, aga see oli ka kõik.

Viies, Ants, otsustas osta endale Indiast uksele sildi “Mul on miljon sõpra”. Tore, aga ka tema oli päeva lõpuks nälgas, sest tema austaja oli võõra kultuuriruumi kummitus.

Loo moraal

Selle loo moraal on, et hea koduleht üksi ei müü. Väga hea toode või teenus võib müüa niisama päris hästi, aga potentsiaal on hea müügitegevuse juures siis veel eriti kõrge. On liialt levinud arusaam, et paneme veebilehe üles, küll siis läheb müügiks ning ollakse kurvad, kui see nii ei ole ja vaja on turundust, mis koosneb paljudest tegevustest – SEO, reklaamide ostmine, sisuturundus/artiklite kirjutamine, meilindus, üritustel esinemine jne.

Eestlane ei kipu väga oskama ennast nähtavaks teha, enda müümine on justkui halvamaiguline. “Enda müümine” kõlabki eesti keeles inetult. Aga ainus viis virelemisest vabanemiseks on:

  • teha oma asja hingega, teha head asja
  • leida järjepidevalt sõpru, austajaid, kuidas iganes neid kutsutakse, kellele su looming/toode meeldib
  • hoida neid
  • müük tekib iseenesest ja kui teed head asja, hindad iseennast, siis ei püüa lüüa madala hinnaga

Muul juhul oled Juhan või Oskar, halvemal juhul Ants.

Loo taust

Ma sain inspiratsiooni selle artikli kirjutamiseks sellest, et nimetasin oma “teise elu” ehk fotograafielu Facebooki jälgijaid “sõpradeks” ning tegin neile 25000 täitumise puhul väikese auhinnalise mängu ning sain ühe inimese käest irooniliselt sugeda, et mul on ostetud sõbrad. Selge see, et FB kontekstis on “sõber” kohalik zargoon, keegi ei eeldagi, et mul need 25000 kodus grillimas käivad reede õhtuti. Aga konkreetse mängu enda tegin eelkõige selleks, et “tähtpäeva puhul kommi pakkuda”, ent kuna kõigile 25000 ei jõua kommi just osta, saab neist olema üks väljavalitu, kes saab suurema paki.

Ma olen need 25000 inimest ise kutsunud “oma galeriisse” kaunist Eestimaad nautima, sest ma olen selles loos Tiit, kes teeb oma asja täiest südamest, investeerib regulaarselt maalimistarvetesse ning õppimisse, pani uksele ilusa ja nähtava sildi, käib linna peal lugusid vestmas ja saab kõige selle tõttu hästi hakkama. Korra aastas pakub külalistele ja möödajalutajatele ka natuke kommi ning ei ürita neid samal ajal müügijutuga pikali joosta. Ehk teisisõnu ma oskan end Facebookis hästi nähtavaks teha, sest FB ise oma viimaste aastate algoritmisega seda ise ei võimalda, sa kaod lihtsalt seal ära.

Vajad “oma galeriiga” abi?

OKIA’s me ei paku ise otseselt turundusteenuseid (a la FB turundus jms), aga me saame nõu ikka anda ja mis meie peamine armastus – teha sulle selle kena galerii ehk kodulehe, kuhu külaline saab sisse astuda sinu kraami imetlema ja ka ostma. Selle kutse taga on 16 aastat kogemust, et teha asjad targalt. Kui vajad siinkohal abi, kaasa arvatud lähteülesande tegemisel – kirjuta info@okia.ee ja see kiri jõuab õigete inimesteni, kes oma tööd naudivad ja armastavad.

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!