Single blog post

Mida eilsed Apple uudised tähendavad veebiarendajatele ja turundajatele?

Apple tegi eile ühe oma ajaloo võimsama uudisteürituse WWDC 2012 (2h video üritusest siin) ajaloos, kuulutades korraga välja nii uue põlvkonna läpaka Macbook Pro, uue opsüsteemi Mountain Lion kui uue mobiilse platformi iOS 6. Seal on sees mõned poindid, mis muudavad ka meie/turundajate tegemisi.

Leidsin vähemalt 2 nüanssi.

Uued ekraanid tahavad kõrgresolutsioonist veebi

Retina ekraan ehk ekraan, mille piksleid silm ei erista, tuli kõigepealt iPhone 4, siis 2012 kevadel iPad'i ja nüüd kuulutas Apple välja maailma esimese retina ekraaniga Macbook Pro läpaka, mille ekraanilaius pikslites on 2880px.

See on stardipauk lähiaasta(te) suurtele muutustele ja võib öelda, et juba lähiajal on kõigi seadmete peale arvestatav kogus kõrgresolutsiooniliste ekraanide kasutajaid ning see number hakkab kiirelt kasvama.

Mis tähendab seda, et on vaja hakata tegema oma veebidest kõrgresolutsioonilisi versioone, sest need näevad nendel ekraanidel lihtsalt NII palju paremad välja. Muidugi toimivad ka tänased veebid, aga kogu graafika on kergelt "udune".

Rõõm teatada, et esimesed kõrgresolutsioonilised veebid on OKIA's juba arenduses ning üks suurem projekt peaks lansseeritama veel enne sügist. Kirjutame sellest kindlasti siis ka eraldi. Kasutame erinevaid võtteid vektorgraafikani välja.

iOS 6 ja piltide upload

Androidil on see võimalus alati olnud, aga näiteks iPhone jaoks on see uudis – nüüd saab uploadida pilte otse veebilehele (nn "browse…" nupp). Varem seda tehniliselt teha ei saanud iOS seadmete puhul.

See tähendab, et nüüd on oluliselt lihtsam teha kampaaniarakendusi, kuhu sisu luuakse mobiiltelefoni kaameraga, näiteks pildivõistlused, mingist asjast (kindlustusjuhtum vms) teavitamine jms. Varem pidi selleks tegema spetsiaalse nn "native"-rakenduse, mida on märksa kallim ja tülikam arendada, nüüd seda vajadust enam pole ning pildi saab laadida üles otse mobiiliveebist.

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!