Single blog post

Mis on RSS?

RSS on tänapäevane mugav ja aegasäästev abivahend veebi kasutamisel.

Olukord

Sinu 10 sõbral-tuttaval on blogi, lisaks käid uudistamas paari erialast portaali ja firmablogi/-uudiseid. Et neist ülevaadet hoida pead kõiki lehti perioodiliselt külastama. Sellise ülevaate saamist hõlbustab oluliselt RSS, andes automaatselt märku kui mõnele lehele ilmub uus sissekanne.

RSS-i olemus

RSS on lihtne ja aegasäästev viis jälgida sind huvitavate veebilehtede värsket sisu ilma nendele lehtedele minemata. Selle eelduseks on veebilehele külge ehitatud RSS-liides, mille reeglina tunneb selle ära sümboli järgi. RSS-i loetakse mõne lihtsa tarkvararakenduse kaudu mis käib perioodiliselt (näiteks iga 10min tagant) automaatselt sind huvitavate lehtede RSS-voogu küsimas.

Kuidas RSS-i kasutada? Tarkvara.

Kasutamine meenutab meilide lappamist. Lugemiseks on mitmeid veebipõhiseid või eraldi installeeritavaid tarkvaralahendusi kuhu sisestad veebi RSS-urli, näiteks http://www.postimees.ee/rss/. RSS-i tugi on mingil määral sisse ehitatud ka tuntumatele brauseritele (uuem Internet Explorer, Firefox) ja meiliprogrammidele (Outlook, Thunderbird jt).

Näide 1 – Feedreader – eestimaine eraldi installeeritav tarkvara (lae siit: www.feedreader.com).
Feedreader „istub“ arvutiekraani all servas kella kõrval ning annab märku kui midagi uut on laekunud lehtedel mille RSS-vooga oled liitunud.
Näide 2 – Google Reader – mugav veebipõhine RSS-i lugemise rakendus (vt www.google.com/reader).
Ülilihtne, kiire, sarnane Gmaili kasutajaliidesega. Google Reader on ka OKIA blogi lugejate lemmik.

Video (4min) – miks ja kuidas RSS-i kasutada:

Lõpetuseks jääb üle soovitada:

liitu OKIA blogi RSS-vooga siit

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!