Single blog post

Mis on RSS?

RSS on tänapäevane mugav ja aegasäästev abivahend veebi kasutamisel.

Olukord

Sinu 10 sõbral-tuttaval on blogi, lisaks käid uudistamas paari erialast portaali ja firmablogi/-uudiseid. Et neist ülevaadet hoida pead kõiki lehti perioodiliselt külastama. Sellise ülevaate saamist hõlbustab oluliselt RSS, andes automaatselt märku kui mõnele lehele ilmub uus sissekanne.

RSS-i olemus

RSS on lihtne ja aegasäästev viis jälgida sind huvitavate veebilehtede värsket sisu ilma nendele lehtedele minemata. Selle eelduseks on veebilehele külge ehitatud RSS-liides, mille reeglina tunneb selle ära sümboli järgi. RSS-i loetakse mõne lihtsa tarkvararakenduse kaudu mis käib perioodiliselt (näiteks iga 10min tagant) automaatselt sind huvitavate lehtede RSS-voogu küsimas.

Kuidas RSS-i kasutada? Tarkvara.

Kasutamine meenutab meilide lappamist. Lugemiseks on mitmeid veebipõhiseid või eraldi installeeritavaid tarkvaralahendusi kuhu sisestad veebi RSS-urli, näiteks http://www.postimees.ee/rss/. RSS-i tugi on mingil määral sisse ehitatud ka tuntumatele brauseritele (uuem Internet Explorer, Firefox) ja meiliprogrammidele (Outlook, Thunderbird jt).

Näide 1 – Feedreader – eestimaine eraldi installeeritav tarkvara (lae siit: www.feedreader.com).
Feedreader „istub“ arvutiekraani all servas kella kõrval ning annab märku kui midagi uut on laekunud lehtedel mille RSS-vooga oled liitunud.
Näide 2 – Google Reader – mugav veebipõhine RSS-i lugemise rakendus (vt www.google.com/reader).
Ülilihtne, kiire, sarnane Gmaili kasutajaliidesega. Google Reader on ka OKIA blogi lugejate lemmik.

Video (4min) – miks ja kuidas RSS-i kasutada:

Lõpetuseks jääb üle soovitada:

liitu OKIA blogi RSS-vooga siit

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Oleme digiagentuur Telliskivi Loomelinnakus, millel on kindlad disaini- ja arendusteadmised. Ehitame valmis veebisaite, mobiilirakendusi ja arendame veebipõhiseid äriteenuseid.

Võtta ühendust