Single blog post

Tahvelarvutitest üldiselt ja algajatele (videod)

Tahvelarvutid on praegu kiirelt muutmas arvutikasutamise kogemust, seda eriti vabal ajal, aga ka näiteks koolides. Eile väljakuulutatud iPad mini on kindlasti üks nõksakas graafikus edasi, mis oma tunduvalt soodsama hinnaga toob iPadi paljudele käeulatusse (kes võibolla pole tihanud ka Androidi tahvlitele minna). Tahvelarvutite müük on täna pidevas tõusus, samal ajal kui sülearvutite müük on suht paigalpüsiv.

Me plaanime lähiajal kirjutada sellest kõigest lähemalt, ka seisust Eestis, trendidest jne. See on oluline teema ka turundajatele, kuna veebid peavad kuigipalju kõige sellega arvestama. Näiteks ei tööta Apple iOS seadmetes flash ja flashi arendamine ka Androidile lõpetatakse Adobe poole ära. Lisaks peavad asjad töötama näpuga vajutades ning tavapärane "hiirega üle liikudes" käitumine muutub – hover'i puhul tähendaks see kahte näpuvajutust. 7-tollistel tahvlitel peab vaatama, kas peaks juba skaleerima näiteks sisuteksti või nuppude suurust ehk responsive teema. Jne jne. Seega täna peaks kõiki veebe testima ka tahvelarvutitel.

Lisaks on aeg mõelda ka veebist väljaspoole "native"-rakenduste suunal, kas siin on sinu äril pointi midagi põnevat ette võtta? Arvestagem ka seda, et näiteks Google otsingu kasutus kukkus ajaloos esimest korda just tänavu, sest inimeste harjumused on liikumas hoopis suunale Facebook ja näiteks tahvelarvutite ning mobiilide rakendused.

Tabletite turust üldiselt:

Üks number veel: kuigi ka Android-tahvlid müüvad hästi, on vähemasti USA's kogu tahvlite veebiliikluse statistikas iPadil lausa 91% osakaal. Eks kes iPadi on kasutanud, saab sellest paremini aru.

Uus iPad mini, mis eile välja hõigati (vaid 300g, väiksem, aga piisavalt suur ning odavam):

Kui palju on täna Eestis tahvelarvuteid?

Kui täna küsida – palju on Eestis on tahvelarvuteid, siis mina isiklikult seda täpselt ei tea. Püüan seda infot edaspidi hankida. Loen viimati juunikuist uudist, et tahvlite müük on aastaga viiekordistunud ning moodustab kogu sülearvutite jaeturust juba 29%. Saan aga tuletada Facebooki reklaamiserveri segmenteerimisosast sellised numbrid:

  • Facebookis käib täna 490 000 eestimaalast / kuus
  • Mobiili või tahvliga kokku 187 100
  • Apple iOS kasutajaid kokku 41 300 (iPadi 13 900, iPhone 17 120)
  • Androidi tahvlite kasutatavust kahjuks ei näe, Android KOOS telefonidega: 113 980 (!)

Kui need on umbes pooled Eesti arvutikasutajatest ja ilmselt keskmine moodsam inimene on ka Facebooki-kasutaja, võiks oletada, et iPadil on kuni 20 000 kasutajat Eestis. Ning see kerib kiirelt ülespoole. Androidi tahvlit kahjuks välja tuua ei oska.

Tahvelarvutitest algajale – juttu ja videot Euronicsilt

Kui sa pole veel tahevlarvuti kasutaja, siis võiksid võimalusel kaaluda. Milline iganes see ka on, muidugi on minu soovitus iPad või soodsam iPad mini (ilmselt tuleb müüki kusagil 300+ € kanti) kui kasutatavuse kuningas. Aga eks igaühel ole omad põhimõtted, väärtused ja võimalused.

Tahvelarvutite üks suuremaid väärtuseid peale mugavuse on, mille peale kohe ei tulda, rakendused. Inimestel on tihti sadu rohkem või vähem ägedaid rakendusi, need on paljud tasuta või väga odavad. Mul on nendest ka artikleid ja tuleb varsti juurde. Aga palju on sul lahedaid asju sülevarvutis? 

Kes tahab nüüd tuttavaks saada teemaga, siis meie armsa kliendi Euronicsi, kellele tegime just uue veebidisaini, veebist leidsin 2 videot, mis tahvelarvutite maailma sisse juhatavad. Head vaatamist!

PS. Vaatame, ehk saame ühel heal päeval Metrix.ee häälestada nii, et see kuvaks ka keskmise mobiili-/tahvlikasutaja infot, mille aluseks on 1000+ Eesti portaali ja kodulehe summaarum.

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!