Single blog post

Tasuta ja tasulised pildipangad

Lens

Üsna tihti juhtub, et kodulehele pandud piltide kohta pärides "Kust said?" tuleb vastuseks "Googlest muidugi". Mina aktiivse fotofriigina tunnetan autorluse tähtsust omal nahal selgelt, lisaks muidugi elementaarne seaduslikkus: kõik netis olev ei ole automaatselt kõigile kasutamiseks kui ei ole just sedasi spetsiaalselt märgitud.

Nagu tellimise peale on korraliku ülevaate TASUTA ja TASULISTEST pildipankadest kokku pannud populaarne veebipunumiseajakiri Smashing Magazine: "Free and Commercial Stock Photography Sites". Artiklis ülevalpool on tasuta, allpool tasulised pildipangad.

 
Studio FlashKuidas pilte seaduslikult hankida?

Piltide hankimise võimalused laias laastus on:

  1. Kasutada tasuta pildipanka. Kvaliteet võib olla kõikuv, eriti kui on vaja kandvat pilti.
  2. Kasutada tasulist pildipanka. See pole kallis: alates paarist eurost pilt.
  3. Kontakteeruda fotograafidega kellel on valmis sortiment (mitmetel on veebis galeriid millest valida). Näiteks loodusteemalisi pilte tasub pärida www.looduspilt.ee foorumist. Sellesse kasutajaskonda kuuluvad enamus uuema põlvkonna professionaalseid ja amatöörloodusfotograafe. Piltide suurusjärgud algavad reeglina 500-1000 kroonist.
  4. Kasutada tellimusena fotograafi, st lasta spetsiaalselt teha pildid. Ka meie kasutame, kontaktid olemas.
  5. Isepildistamine reeglina ei lõpe hästi. Kui sa just väga hästi kogu teemat ei valda või on pildi kvaliteedi vajadus madal (tihedad regulaarsed müügikuulutused jms kus fotograafi kasutamine oleks ebarentaabel jms).

 

Pildipangad mida OKIA-s põhiliselt kasutame

TASULISED pildipangad Fotolia.com ja iStockphoto
www.fotolia.com
www.istockphoto.com
Pildid veebi sobivates mõõtudes alates paarist dollarist tk.

fotolia.com

 

TASUTA pildipank sxc.hu
www.sxc.hu
Peamiselt amatöörfotograafid jagavad omavahel pilte, üldiselt täismõõtudes. Kuna pildid käivad läbi administraatorite on teatav keskmine tase siiski üsna okei. Siiski võib leida ka ebakvaliteetset materjali. Otsimisel tasub sorteerida tulemused "downloads: descending", see on elementaarse kvaliteedifiltrina toimiv. NB! Mitte päris kõik ei ole seal tasuta või automaatselt tasuta, tasub iga pildi alt lugeda.

sxc.hu

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Oleme digiagentuur Telliskivi Loomelinnakus, millel on kindlad disaini- ja arendusteadmised. Ehitame valmis veebisaite, mobiilirakendusi ja arendame veebipõhiseid äriteenuseid.

Võtta ühendust