Single blog post

Uued veebilahendused OKIA Tiimilt, vol 8

Järjekorras kaheksandas ülevaates meie tegemistest on näha peamiselt 2012 esimesel poolaastal tehtud tööd, mõned ka 2011 lõpust.

Muide see on meie esimene blogipostitus, mis on tehtud kõrgresolutsioonilisele ehk retina ekraanile. Meie koduleht saab ise aru, kas sul on retina-ekraan (täna on selleks vaid 2 varianti: uus iPad (2012 versioon) ja uus Macbook Pro retina ekraaniga) ning kuvab vajadusel topeltresolutsiooniga sisupildid. Retina ekraanidest teeme lähiajal ka rohkem juttu, oleme lansseerimas augustis üht suuremat projekti, mis on juba retina-ekraanidele optimeeritud ning siis saame seda juba koos imetleda. See ongi tänase järgmine suurem (tehniline) muudatus veebimaailmas.

Amserv

Amservi koduleht uuenes põhjalikult. Kuna tegu on mastaapse kontserniga, on kõige suurem väljakutse rohke info loogilisel esitamisel. Erilist rõhku sai pööratud näiteks navigatsioonile, menüüdele.

Rahvusooper Estonia koduleht + mobiiliveeb

Rahvusooperi veebi teha oli au, rõõm ja protsess kulges väga muheda rütmiga. Tank uuendas CVI'd, meie poolt oli peamiseks pähkliks soliidne lipulaev-kultuuriasutuse esitlus ning info oluline lihtsustamine – selgelt sai eristatud kogu muust infost etendusi ja mängukava puudutav osa. Saidist valmis ka lihtne mobiiliversioon, mis näiteks toob mugavalt esilehele välja täna järgmisena algava etenduse, et teatris olles oleks mugav kirjeldust lugeda. Kõige selle juures on info haldamine, sisu toimetamine sisuhaldustarkvaraga, tehtud võimalikult lihtsaks.

Siinse artikli kirjutamise ajal küll etendusi ei toimu, hooaeg algab taas septembrist.

Vaata mobiiliversiooni www.opera.ee või skaneeri kõrvalolevat QR-koodi.

KUMU

Auväärse KUMU uue veebi esimene osa on valmis. Töö jätkub. Veebis on eelkõige rõhutud külastajale mõeldud infole, et saada inimene kohale.

Otepää World Cup koduleht + mobiiliveeb

Otepää suusatamise World Cupi kodulehe projektist on lähemalt juttu siin tutvustuslehel.

Ka neile sai tehtud mobiiliveeb, mis mõeldud eelkõige külastajatele kohapeal.

Reval Cafe koduleht ja mobiiliveeb

Sellest projektist on lähemalt juttu meie portfolio-lehel.

Reval Cafele sai tehtud ka mobiiliveeb, mis on muide saanud ka seni Eesti kõrgeima reklaamiauhinna mobiilikategoorias – Hõbemuna :)

Pagari 1

Kena lihtne veeb ühele kaunile majale Tallinna vanalinnas.

Rime Kinnisvara

OKIA tööks oli siin kasutajaliides ja disain, tehniline töö tehti mujal. Eesmärgiks on Rime Kinnisvara kui tugeva tegija kuvandi loomine, samuti tahtsime teha pakkumistemooduli eristuva, mis pakub midagi uut, mugavat, silmale mõnusat, meeldejäävat.

Selveri Facebooki lansseerimine

OKIA teenindab käesolevast aastast Selveri "digiturundust" (uudisnupp Best Marketingi veebis). Esimese pääsukesena aitasime viia Selveri sotsiaalmeediasse, eks ikka Facebooki. Korralikuks lansseerimiseks tegime neile ka kampaaniarakenduse, mis kogus lühikese ajaga üle 18 000 jälgija, tõstes Selveri kohe ka kõige suurema jälgijaskonnaga kauplusteketiks Facebookis. Kuna kampaania on läbi, pole seda kahjuks võimalik live's näha.

Eesti Pandipakend

Eesti Pandipakendi veeb käsitleb kõike, mis puudutab pakendeid, pakendiringlust. Joonistatud sai ka hulgaliselt infograafikat, muuhulgas 3D kujundeid.

ETK Säästukaart

Tegime ETK'le Säästukaardi portaali. Võimaldab ka erinevaid sisselogimisi (k.a. mobiil-ID) ning kõikvõimalikke toiminguid oma Säästukaardiga.

ELMO – Eesti elektromobiilsuse programm

Elektriautod on kuum teema, eriti riigi poolt vaadatuna. Koostöös Tankiga sündis seda teemat kattev sait.

Estraveli jõululoterii

Estraveli jõululoterii kampaania omameedia (meilinglist ja Facebook) kontaktide kogumiseks oli taaskord üliedukas, kogudes kümneid ja kümneid tuhandeid osalejaid.

Tervise Arengu Instituut (TAI)

TAI'le valmis mahukas veeb, mis suunatud peamiselt spetsialistidele.

Mandatum Life mobiiliveeb

Mandatum Life mobiiliveeb sisaldab muuhulgas rakendust, millega hinnata oma riskitaluvust ja vaadata investeerimisprognoose.

Kafo Facebooki lansseerimiskampaania

Kafo, seni rohkem tuntud kui Infomelton, toob maale muuhulgas Jura kohvimasinaid, tipptasemel Lavazza kohvi jpm. Et end Facebooki ankurdada ning ka uut kaunist Jura  kohvimasinat tutvustada, tegime neile lansseerimiskampaania. 

Target One 

Target One on meie gruppi kuuluv turunduskonsultatsiooni ettevõte.

Ervinal

Ervinal (proovi ise ervinal.eesti.ee) on ID kaardi ja MobiilID võimalusi tutvustav ja populariseeriv kampaanialahendus, mille lõid Tank ja OKIA (tehniline töö). Lahendus annab ID kaardiga või MobiilID'ga sisseloginud kasutajale mõnusa ülevaate sellest, mis registrites sinu kohta leidub. See on tegelikult promorakendus, mida hakatakse kasutama mööda riiki liikuvas eesti.ee-d tutvustavas infotelgis, aga on kättesaadav igaühele ka omaenda arvutist.  

Initiative

Meediaagentuur Initiative kena stiilne uus korporatiivveeb sai valmis.

Metaprint

Metaprint on moodne tootmisfirma Tallinnas. Uuendasime nende CVI'd ning tegime ka uue visiitkaart-veebi.

Best Marketingi uudiskiri

Eesti enimloetud turundusteemaline Best Marketingi uudiskiri on alates kevadest hoopis uues hingamises. Tegime neile modulaarsel põhimõttel kontseptsiooni, mida on lihtne ise hallata ja minimalistliku puhta disaini. Kirjutasime tookord sellest ka saamisloo.

1Galerii

1Galerii on mõnus väike kunstigalerii Tallinna Vanalinnas Niguliste kiriku taga. Nendel on omamoodi lähenemine – alati on väljas kahe vastandliku kunstniku näitust. Üks Eestist, teine Luxemburgist.

Hortese jõulukaart

Kas kauneim jõulukaart ever? Ma arvan küll. Saatsime Hortese klientidele kümne minu arvates vingeima Eesti loodusfotograafi galeriide viidet, Facebooki tääbina. Kes huvi tundis, "vaatas kaarti" ja ahhetas mitu tundi. Lihtne, efektne, hea emotsioon.

Meie läbi aastate portfolio ülevaadet näed selle märgusõnaga.

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!