Single blog post

Uus MySpace – ülivinge kasutajaliidesega comeback? (video)

Vau! Peep Laja viitas oma Facebooki seinal ägedale videole – MySpace näitab vaikselt, mis on tulemas (video allpool). Uus MySpace. MySpace on keskmisele eestlasele küll suhteliselt tundmatu nähtus. On selge, et täna Facebooki monopoli ei murra ja kogu võitlus käibki mitte kasutajate arvu, vaid sekundite, minutite ja tundide eest. Kui keskmises kodumaises uudisteportaalis veedab külastaja alla 10 minuti, siis Facebookis istutakse ligi tund. See on suur erinevus.

Google+: uus vana

Ca aasta tagasi tuli Google+. Vahva, palju funktsionaalsust, suht kena ja konservatiivne. Aga ei ole seksikas, ei ole ja otseselt midagi uut ka ei paku. Vaadake, milline on Google+ trend terves maailmas. On palju registreeritud kasutajaid, kümneid miljoneid lausa, aga kasutajad ei kasuta seda. Sest ta on igav.

Indie Shuffle: kõva sisu

Teiselt poolt tuleb peale väga hea sisuga saite, näiteks Indie Shuffle muusikasait. Sellest on olemas ka toredad rakendused nutiseadmetele. Väga hea sisu on fookuses (mõnus uus indie-muusika), kasutajaliides – enamvähem. Erinevalt Pandora'st ja Spotify'st toimib see ka Eestis ja on lisaks kõigele tasuta. Nishikas ja teeb seda hästi.

Sama äge ja ägedamgi muusikakeskkond on SoundCloud, oma hea sisu ja vinge kasutajaliidesega, misiganes platformi kasutades. Seda armastavad ka paljud kodumaised muusikud, otsige kasvõi Vaiko Eplik, Jaan Pehk või Eesti Pops sealt üles. 

Pinterest: uus teistmoodi + hea sisu?

Ainus viis siin konkurentsi pakkuda, on midagi uut ja teistmoodi. Midagi ägedat. Üks viimaseid populaarsemaid hitte, mis meenub, on sisujagamisele (mitte kasutajatele) keskendunud lahendus Pinterest, mis on ka kõikvõimalikele seadmetele olemas. Neil on asjale ka unikaalsem lähenemine kui kõigil teistel ja siin on kindlasti üks nende edu võti – värske disain, uudne lahe kasutajakogemus. 

MySpace: uus teistmoodi? Facebook-killer?

MySpace on sotsiaalvõrgustik, endine nr 1 maailmas enne Facebooki ning täna tuntud eelkõige kui muusikateemaline võrgustik. Jääme huviga ootama, mida toob uus MySpace. On selge, et Facebook on ja jääb ilmselt väga pikaks ajaks, aga inimesed on sellest samas veidi tüdinenud. Kõik vanad sõbrad ja armukesed on üles leitud, tuhande fännilehega liitutud ja nüüd on kerge rutiinitunne peal, scrollid oma wall'i samasugusest harjumusest nagu nina sügad. Facebook näeb välja suht igav ja on kergelt selle "it-kalduvustega" juhi Zuckerbergi lõhnaga.

Täna peab pakkuma kas ülihead kontenti või superhead kasutajakogemust ja disaini. Sellele kõigele üritabki uus MySpace rõhuda ja on ka aeg, sest nad on suhtkoht varjusurmas peale FB tähelendu. Okei, praegu neil 25 miljonit kasutajat, aga siiski, ta oli number üks ja täna on selleks Facebook 900 miljoni kasutajaga. Märkad vahet?

Nüüd aga vaata videost, milline uus MySpace tuleb. Tundub meelierutav ja kes näis, äkki saame ühe huvitava koha juurde, kus oma talvekaamost peletada.

Pane fullscreeni.

ÄGE ILUS ONJU EKS?! :)

Samal teemal artikkel siin. Kui tahad võimalikult varakult uuest MySpace'st teada saada, anna endast märku siia.

Täna on aga MySpace selline ja ei erine oma kasutajakogemuselt eriti tuhandest teisest. Jääme huviga uuendust ootama. Kuidas on, meeldib?

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!