Single blog post

Valimised.ee 1 minuti kasutuskogemuse parandus

Väga tore on e-valida. Tõesti on. Nii tubli, et see on olemas. Paljud on märku andnud, et www.valimised.ee läheb jupp aega enne, kui aru saada, kuidas e-valida. Häda selles, et järjekordselt on kogu see asi (ka valimisäpid) disaineritest mööda läinud. See oleks nii lihtne teha mugavaks, ilusaks, aga kindlasti peaks vältima lauslollusi.

Me siin oleme kasutuskogemuse ja disaini fännid. Meie arusaam maailmast on – asjad peaksid olema mugavad ja ilusad, ERITI asjad, millega muu maailma ees uhkeldame. Elementaarne.

Kasutasin Maci valimisäppi ja mul oli jälle valus. Kole, kole on. Lähen välismaalasele näitama, kui cool on? Ei lähe. Räägin ainult. Näidata ei julge, sest 90’s stiilis “disain” on 90’s. Kuidas me ikka veel saame endale seda lubada, samas lihvime oma e-brändi, räägime välismaailmale futuristlikus võtmes poole osa oma jutust? Koristame oma metsad ja teeääred, aga meie e-asjad on ikka nagu… saate aru küll.

Screen Shot 2017-10-10 at 17.34.11

Elementaarne apsakas

Aga veeb, mis saab enam kui 100 000+ inimese maandumisleheks, kus kõik peaks olema lennult selge ja klaar kui õhk. Võiks öelda, et e-valimised üks tähtsamaid ekraanitegevusi üldse.

Leia kiirelt  pildilt – kuhu peaksid vajutama, et valida?

ux-fail

ÜKS MINUT selleks, et see asi toimiks kiirelt:

ux-fix

Nii elementaarne. Palun kaasake esteetikatajuga inimesi rohkem ka riigi asjadesse. See on seda väärt, kuhjaga. Kogu see lahendus, veebist äppideni, tuleks käia ühe selge klaari pilguga üle ning lihtsalt korda teha. Nii kasutuskogemus kui esteetika. Tuleb aru saada ka sellest, et üldiselt parimat tehnilist kompetentsi ja disaini ühest majast ei saa, seega meie näiteks siin oleme paljudele just UX/disaini partneriks.

Teeme ära hiljemalt järgmisteks valimisteks, eriti ilusa ja mugava veebi ning rakenduse, OK?! Mobiilirakenduse ka, eks? 

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!