Single blog post

Veebidisaini õppetöö 2016 EKA’s alustab oktoobris

Kui tahad õppida veebilahenduste planeerimist, kasutukogemust, disaini ja ka tehnilist poolt, et olla kogu protsessiga enamvähem kursis, siis iga aasta on EKA Avatud Akadeemias selleks kursus (190 õppetundi). Algab oktoobris, mõned kohad on veel jäänud.

Kellele see mõeldud on

Sa ei pea olema EKA’s õppiv tudeng, see on avatud akadeemia ja kursus mõeldud kõigile neile, kes tahavad rohkem veebitegemisest aru saada. Reeglina on need olnud inimesed, kes on nö “tavalised disainerid” ehk graafilised disainerid, aga veebikogemust pole või on vähe ja digisuund huvitab. Oluline on, et sul on Adobe toodetega veidi kogemust ka.

Kuigi su fookus on disain, läbid kursust tehes kõik etapid:

  • planeerimine, miks ja mida üldse teha
  • kasutuskogemuse analüüs, prototüüpimine
  • disainipõhimõtted, trendid, responsiivne mõtlemine jms, disain ise (Illustrator või Photoshop)
  • kodeerimine: html, CSS. On möödapääsmatu natuke aru saada, kuidas need asjad toimivad, et osata teha lõpuks paremat ja targemat disaini, mida on mõistlik hiljem ka teostada.

Kes teevad

Inimesed, kellele on need asjad juba pikki aastaid igapäevane põhitöö. Tänavu koosneb lektorite seltskond OKIA tänastest või endistest liikmetest, kellest mitmed on aastaid seda kursust aidanud läbi viia:

  • Väga pika kogemusega kasutuskogemuse (UX) spetsialist Carol (OKIA)
  • Erksa käega disainer Mart (Pocopay, endine OKIA)
  • Üle 15-aastase kogemusega frontend-backend (HTML, CSS jms) kogemusega Tauno (OKIA)
  • Strateeg Kaupo (OKIA) natuke ka üldise pildi jaoks, kuidas see maailm üldse toimib

5ndat aastat toimuv kursus on saanud osalejatelt head tagasisidet, lõpuks valmib sul oma kätega tehtud veebileht. Eelmine aasta läks lausa nii hästi, et leidsime kursuselt talendi, kes täna on täiskohaga tööl meie disainilauas ja rokib täiega.

Lähem info on siin.

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!