Single blog post

Veerpalu ja virtuaalne laulev revolutsioon

Kunagi kogunesid inimesed vajalikel hetkedel Lauluväljakule, Balti ketti, Raekoja platsile ja tundsid suurt ühtsustunnet. Eks seda tehakse ka täna, aga siia on tekkinud üks tugevam rahvuslik dimensioon juurde – virtuaalne ühtehoid ning selle väljundiks on sotsiaalmeedia.

See, mis Andrus Veerpalu ümber toimub, on kahtlemata tragöödia. Ka mina usun siiralt tema puhtusesse ja pean teda viimaseks inimeseks planeedil, keda peaks mingi massijamaga ruineerima. Sügav austus tema suunal, ei unusta kunagi neid emotsionaalseid röögatusi, kui teleka vahendusel medalid tulid. Võimas! Võib kindlasti väita, et Eesti rahvas on taasavastanud suusatamise paljuski täna temale ja Kikule.

 

See, kuidas rahvas teda aga nii häälekalt hoiab ja kaitseb, on midagi enneolematut. 20 tunniga on Andrus Veerpalu heaks sõna öelnud 40 000 eestlast Facebookis ja see number tormab ülespoole, sekundis kümnete kaupa kohati. Seda on juba peaaegu lauluväljakutäis. Inimesed on hoolivad, ütlevad omalt poolt hea sõna. Mõni istus pool ööd üleval ja "refreshis" Veerpalu toetajate lehte Facebookis, kohati pisar silmanurgas. Rahvuslik ühtekuuluvustunne on leidnud tugeva ja uue väljundi, mis sotsiaalmeedia abil on võimalik hiiglaslikuks kasvatada loetud tundidega.

Mis siis, et see ei pruugi muuta tõestatud fakte, mis siis, et see ei pruugi muu maailma arvamust muuta. Oluline on see, et see teeb meile endile ja Andrusele head.

Minu jutu point

Hiljuti levis Facebookis ja muuski meedias üleskutse Keskerakondlike kalduvustega Tallinna TV suure eelarve vastu, ajal, mil lasteaiad on katastroofilises seisus. Neid näiteid on veel (Rimi lihaskandaali mäletate?) ja usun, et nii mõnigi jõuab lõpuks ka sihile. Kindlasti kasvatavad nad aga rahvuslikku ühtekuuluvustunnet, mis kipub kultuuritu hollywoodi-filmiläbu ja võsareporterite saastakihi taha kohati peitu pugema.

Loodetavasti osatakse perspektiivis piiri hoida ja rahvas ei plahvata päris iga tühise teema peale. Veerpalu lugu on aga kindlasti sellist hiigeltähelepanu väärt. Sotsiaalmeedia on tänane laulva revolutsiooni üks uusi võimsaid formaate ning võib olla massiivne vahend, millega tulevikus ühiskonda mõjutada. Kui seda oskuslikult kasutada, olgu sotsiaalselt, poliitiliselt või turunduslikult, on meil käes ehk tugevam (ja ka ohtlikeim?) vahend, kui meil seni ükski teine olnud on.


Öölaulupeo pilt on pärit siit

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!