Single blog post

Kuidas jõuda hea illustratsioonini?

Eelmisel nädalal tegime otsa lahti teemaga “Miks peaksid sa rohkem illustratsioonidele mõtlema?“. Täna vaatame edasi, milline oleks õige workflow, mis garanteerib disainerile hea keskkonna parima tulemuse saavutamiseks. Lisaks vaatame erinevaid näiteid ,mis on silma jäänud internetist ja maailmast.

Hea alguse workflow

Kuna illustratsiooni mõte on edastada sõnumit, siis algab ka töö sõnumi koostamisega ja kindla probleemi lahendamisega. Esmalt on vaja paika panna eesmärk, mida peame lahendama läbi visuaalse sõnumi. Seega töö ei alga kohe vektorjoone venitamisega vaid ikka puhtalt paberilt. Meile OKIAs meeldib kasutada mõtete edastamiseks Dropbox Paper teenust. Ülikiire, mugav ning easy to collaborate teiste tiimi liikmetega. Kui esialgne copy kavand on valmis saame tuletada tääge, mida kasutada nö inspiratsiooni otsimiseks. Jah, vaatame ka internetis ringi. Kogume inspiratsiooni ning lõpuks anname enda käekirjaga visuaalse väljundi.

Suurused, paigutus ja keskkond

Enne kui saame reaalset pilti joonistama hakata on vaja luua sellele pildile asukoht, kus ta olema hakkab. Fikseerida suurus, sest digimaailmas peame olema piksli pealt täpsed ja kuigi meie illustratsioonid on vektoris ei tähenda see, et saaksime võtta illuka ja venitada seda nii, kuidas silm soovib. Ekraan on meil fikseeritud kindlate piksliühikutega ning kui asume jõuga sakutama oma illukaid suuremaks või väiksemaks lähevad need pikslid lihtsalt katki ja tulemus jääb udune. Trükimaailmas muidugi see ei ole probleem, sest väljund on paber ja siis lähtume juba teistest ühikutest.

sizeing-workflow

Seega töö teine samm on koostada layout, mis on illukate positsiooniks ekraanil. Üldiselt oleme seda lahendanud lihtsa sisu paigutusega. Paneme paika pealkirjad, body tekstid, nupud ja placeholderid. Sisu paigutamise etapis on placeholderid tavaliselt hallid kastid, mis on siis kindla kõrguse ja laiusega. Töö järgmises etapis kui on sisuline paigutus tehtud ja layout loodud hüppame üle Illustratorile ning hakkame venitama vectorit.

mockup-workflow

Siinkohal jätame vahele illustratori workflowst, sest see teema vajaks eraldi postitust. Sellegipoolest soovitame lugeda Icon Utopia blogi. Seal on nii mõnigi postitus dokumendi setuppist, värvimisest ja paljust muust.

Niisiis, võtame kokku

Keerutame pika ja tehnilise jutu ilusti vardale kokku: siin on sulle 5 kuulikindlat punkti, mida peaksid illustratsioone luues järgima.

  1. Sisu – content – mõte – point. Miks sa üldse teed seda, mis selle illustratsiooni mõte on? Mis eesmärki ta peab täitma, kuidas ja millal ta seda tegema peab? Sisu, sisu ja veel kord sisu.
  2. Ära hakka jalgratast leiutama! Tee veidike uurimistööd. Vaata, kuidas teised on sarnase ülesande lahendanud. Väga lihtne on kukkuda over-engineering lõksu – lahendada lihtne probleem asjatult keerukalt. Ühesõnaga, saa inspireeritud!
  3. Keskkond – kuhu see illustratsioon läheb, kus asub ta placeholder ja millised ta lähimad naabrid on? See määrab ära näiteks joonise keerukusastme.
  4. Töö – nüüd lõpuks tegelik joonistamine. Tõmba vändast Illustrator käima ja anna vektorile tuld. Kindlasti hoia silma peal käekirjal. Joonte paksused samad, värvikombinatsioonid samad, üldine visuaal – s a m a. Ühtlus on oluline!
  5. Korrektne eksport – olenevalt projektist võivad olla illustratsiooni või ikooni tehnilised nõudmised keerulised või väga keerulised. Et üllatusi vältida kontrolli kindlasti üle, mis formaadis ja mis kujul pead sa lõpptulemuse arendusse esitama.

Igatahes, ole hoolas ja tähelepanelik. Järgmises postituses võtame asju veel rohkem detailidesse lahti ja räägime lähemalt, millist elu elavad ikoonid ja illukad äpimaailmas. Kui tunned, et inspiratsioonist jääb vajaka siis tšeki meie Dribbblet ja ehk mure laheneb!

Kui näed juba praegu, et ikoonidel või illukatel on su järgmises projektis kindlasti nimelised kohad, siis võta meiega ühendust aadressil info@okia.ee ning mõtleme koos edasi.

Real estate icons by Jaana for OKIA Real estate icons by Jaana for OKIA

Working with icons! by Reijo Palmiste for OKIA Working with icons! by Reijo Palmiste for OKIA

Isometric Icons by kajdax Isometric Icons by kajdax

Marketing Icons by Dmitri Litvinov Marketing Icons by Dmitri Litvinov

Industry Icons by Dennis Cortés Industry Icons by Dennis Cortés

Safe City by Shiri Schnur Safe City by Shiri Schnur

Construction Icons by Vecteezy Construction Icons by Vecteezy

Shop Icons by Kyle Anthony Miller Shop Icons by Kyle Anthony Miller

Icons by Juan Felipe Cadavid R Icons by Juan Felipe Cadavid R

Byron Icons by Egor Kosten Byron Icons by Egor Kosten

Slam! by Vincenzo Insinna for Norde Slam! by Vincenzo Insinna for Norde

Food Icons by Scott Tusk for Yelp Design Food Icons by Scott Tusk for Yelp Design

Jaga postitust oma lemmikus sotsiaalmeediakanalis:

Jumbotron

Räägime edasi?

Pikk kogemus disainimaastikul on näidanud, et parimad tulemused kasvavad kommunikatsioonist ja sõprusest. Seetõttu soovimegi luua sinuga sooja ja siira partnersuhte, mis kannaks vilja ka aastaid pärast esimest teretust. Üheskoos võime seada verstapostid kasvõi silmapiirile, vahemaad kartmata.

Olen valmis!